Články

Obyvatelný dům 4+kk za půl milionu? Jde to, ale...

Napadlo vás někdy, že byste koupí mobilního domu mohli vyřešit své bydlení? Po celých Čechách je možné narazit na prodejce použitých mobilheimů, dovezených ze zahraničí. A nejen to. Je možné narazit i na nově vyrobené, dokonce přizpůsobené našim zvyklostem a klimatickým podmínkám. Navíc za ceny, které vypadají opravdu zajímavě. Pojďme se tedy podívat na výhody, nevýhody a požadavky na jejich pořízení, umístění a používání.

Celý článek

Termín podání přiznání k dani z nemovitostí a další povinnosti

Vlastnit byt je většinou fajn, i když z toho plynou nějaké povinnosti. Aby nás nezaskočily, podívejme se na ně. Řeč bude o bytě v osobním vlastnictví a povinnosti se budou trochu lišit dle toho, zda jsme jej koupili nebo nabyli darováním, případně děděním. Co nás čeká?

Celý článek

Prodej bytu a daně. Jaké máme povinnosti?

Uzavřením kupní smlouvy, převodem v katastru, předáním bytu a peněz, prodej bytu nekončí. Podíváme se proto na povinnosti prodávajícího z pohledu daňového a řeč bude o bytě v osobním vlastnictví. Věnovat se budeme dani z nemovitosti, dani z příjmu i dani z nabytí nemovitosti.

Celý článek

Vykoupíme i Vaši nemovitost! Opravdu?

Potřebujete rychle prodat nemovitost. Důvodů je mnoho. Přemýšlíte, jak nejrychleji prodat a utržit peníze. Mnoho subjektů nemovitosti vykupuje. Kdy se to nevyplatí? A jak neprodělat?

Celý článek

Budou mít zájemci o náš byt na zaplacení?

Většina současných kupujících financuje koupi bytu pomocí hypotéčního úvěru. Od října 2018 jsou ale podmínky bank pro poskytnutí hypoték přísnější, a situace je hodně odlišná oproti tomu, co bylo před rokem nebo dvěma. Dá se dle tohoto předvídat, co se bude dít na trhu s byty v Praze v následujících měsích? Jsem přesvědčen, že ano. Připravili jsme proto pro Vás nový článek o tom, zda budou mít zájemci o koupi bytu v roce 2019 na zaplacení, kde mimo jiné odhaluji, jak postupuji já.

Celý článek

Pomoc, mám doma neprodejnou nemovitost!

Co s tím? Jak se to v dnešní době, kdy je všeobecně nedostatek bytů či domů na trhu, vůbec může stát?

Celý článek

Ceny chat i chalup rostou

Češi jsou národ chatařů a chalupářů. Pokud porovnáme státy, tak je to Švédsko, Norsko a Česko - tam obyvatelé nejvíce „chataří“.

Celý článek

Jak a v čem bydlíme? A proč?

Jako realitní makléř musím mít přehled o tom, kdo a jak žije. Bydlíme více v bytech, nebo v domech? Čísla vás možná překvapí…

Celý článek

Je možné ukrást byt zapsaný v katastru nemovitostí? Jde to.

Jsou tady prázdniny, doba dovolených. Doba, kdy chmatáci všech kategorií zvyšují svou aktivitu a cílí na slabá místa svých budoucích obětí, aby jim mohli něco ukrást. Můžeme se s nimi potkat na ulici, na koncertě, v obchodě, na pláži, na letišti, v hromadné dopravě, na parkovišti… možností je nepřeberně. Zabývám se bezpečným prodejem bytů a nemovitostí, takže se budu nyní věnovat právě ochraně bytu a nemovitostí.

Celý článek

Ohrozí nová přísnější pravidla ČNB prodeje bytů? Žadatelé o úvěr to budou mít těžší.

Většina lidí v Čechách kupuje byt za pomoci hypotečního úvěru. Co s tím udělá krok České národní banky, která ostatním bankám doporučila zpřísnit pravidla pro poskytování hypotečních úvěrů? Bude to mít vliv na prodej našeho bytu a na jeho cenu? Jak dopadne žadatel o úvěr s průměrnými příjmy? Pojďme se podívat, jak to od října 2018 bude.

Celý článek