Články

Vykoupíme i Vaši nemovitost! Opravdu?

Potřebujete rychle prodat nemovitost. Důvodů je mnoho. Přemýšlíte, jak nejrychleji prodat a utržit peníze. Mnoho subjektů nemovitosti vykupuje. Kdy se to nevyplatí? A jak neprodělat?

Celý článek

Budou mít zájemci o náš byt v roce 2019 na zaplacení?

Většina současných kupujících financuje koupi bytu pomocí hypotéčního úvěru. Od října 2018 jsou ale podmínky bank pro poskytnutí hypoték přísnější, a situace je hodně odlišná oproti tomu, co bylo před rokem nebo dvěma. Dá se dle tohoto předvídat, co se bude dít na trhu s byty v Praze v následujících měsích? Jsem přesvědčen, že ano. Připravili jsme proto pro Vás nový článek o tom, zda budou mít zájemci o koupi bytu v roce 2019 na zaplacení, kde mimo jiné odhaluji, jak postupuji já.

Celý článek

Pomoc, mám doma neprodejnou nemovitost!

Co s tím? Jak se to v dnešní době, kdy je všeobecně nedostatek bytů či domů na trhu, vůbec může stát?

Celý článek

Ceny chat i chalup rostou

Češi jsou národ chatařů a chalupářů. Pokud porovnáme státy, tak je to Švédsko, Norsko a Česko - tam obyvatelé nejvíce „chataří“.

Celý článek

Jak a v čem bydlíme? A proč?

Jako realitní makléř musím mít přehled o tom, kdo a jak žije. Bydlíme více v bytech, nebo v domech? Čísla vás možná překvapí…

Celý článek

Je možné ukrást byt zapsaný v katastru nemovitostí? Jde to.

Jsou tady prázdniny, doba dovolených. Doba, kdy chmatáci všech kategorií zvyšují svou aktivitu a cílí na slabá místa svých budoucích obětí, aby jim mohli něco ukrást. Můžeme se s nimi potkat na ulici, na koncertě, v obchodě, na pláži, na letišti, v hromadné dopravě, na parkovišti… možností je nepřeberně. Zabývám se bezpečným prodejem bytů a nemovitostí, takže se budu nyní věnovat právě ochraně bytu a nemovitostí.

Celý článek

Ohrozí nová přísnější pravidla ČNB prodeje bytů? Žadatelé o úvěr to budou mít těžší.

Většina lidí v Čechách kupuje byt za pomoci hypotečního úvěru. Co s tím udělá krok České národní banky, která ostatním bankám doporučila zpřísnit pravidla pro poskytování hypotečních úvěrů? Bude to mít vliv na prodej našeho bytu a na jeho cenu? Jak dopadne žadatel o úvěr s průměrnými příjmy? Pojďme se podívat, jak to od října 2018 bude.

Celý článek

Prodej bytu bez provize. Ekonomický zázrak nebo prachobyčejné oblbování?

Opravdu je možné prodávat byt prostřednictvím kanceláře bez placení provize? Na následujících pár řádcích se podíváme na to, jak je možné, aby realitní kancelář nebo makléř nabízeli prodej našeho bytu bez provize a ještě navíc s veškerým servisem. A také proč to někdo dělá a co z toho pro nás plyne. 

Celý článek

Každý čtvrtý klient s hypotékou by dnes již sítem neprošel

Až 25 % lidí, kteří vloni získali hypoteční úvěr, by jej letos už nedostali. Proč? Banky v Česku i na Slovensku zpřísňují podmínky. Proč? Obávají se tzv. přehřátí trhu. Jinými slovy hrozí fakt, že lidé by ztratili schopnost hypotéku splácen, banka by byla nucena si nemovitost „vzít“ a tím by se spustil velký problém.

Celý článek

Kolik by měla stát Vaše nemovitost?

Chcete slyšet, kolik přesně by měla stát Vaše nemovitost? Nejspíš ano. Všichni ale přinejmenším tušíme, že se správným určením prodejní ceny to tak jednoduché nebude. Pokud máme dosáhnout na cenu, která pro nás jakožto prodávajícího bude nejlepší, bude to chtít trochu analyzování a žádnou střelbu od boku.

Celý článek